Esileht > Muud > Igapäevast viisakust on lihtne flirtimisega segi ajada

Igapäevast viisakust on lihtne flirtimisega segi ajada

“Ma ei ole huvitatud…” ütles ta ja olin vait, sest ei osanud midagi vastata. Kas ma olin selle peale mõelnud? Kindlasti. Lausa korduvalt, sest vaimsel tasandil tundus kõik sobivat. Kuid nii oli see vaid tööalaselt. Töövälisest elust ei rääkinud me peaaegu kunagi. Ja see füüsiline pool… Tegemist oli targa, ilusa ja atraktiivse naisterahvaga, kuid ta ei olnud minu jaoks. Võib-olla oleks ta selleks saanud, kuid tol ajal kandsin oma südames kedagi teist…

Olen vastassugupoole esindajatega alati paremini läbi saanud. Või nii mulle vähemalt tundub. Või nii ma endale kinnitan. Avastasin end just mõtlemast, et peaksin tegema nimekirja oma elus olevatest ja olnud inimestest, kelle olen endale lähedale lasknud. Et endast paremini aru saada. Olemaks kindel, et ma (taas) ei eksi.

Kusagilt jäi silma pealkirjaks olev lause. Võib-olla moonutasin seda, võib-olla läks midagi tõlkes kaduma. Ei tea, sest hetkel ei osanud seda enam leida. Oluline on aga mõte, mis kõlama jäi: igapäevane viisakus, mis kunagi oli elementaarne, on muutunud millekski, mida paljud enam ära ei tunne, sest puutuvad sellega kokku üha harvem.

Hetked, mil keegi pöörab sulle tähelepanu. Lubades enda ees väljuda või siseneda; avades ust või aidates palitut selga; pakkudes abi, et asetada pagas pea kohal olevale pagasiriiulile. Hetked, mil tunned, et sind pandi tähele ja kui need hetked peaksid korduma, peategelasteks samad inimesed, võib hakata arvama, et… stop!

Lastetoad on erinevad, kuid selge on see, et meeldivate inimeste seltskonnas tahab enamus meist viibida. Seltskonnas, kus pannakse tähele, aidatakse ja kiidetakse. Püüame end siis mitte üle tähtsustada mõeldes, et kõik tiirleb vaid meie ümber…

Pilt: canstockphoto.com

  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s