Esileht > Muud > See petlik esimene pilk

See petlik esimene pilk

40% on sõbralikud, 40% neutraalsed ja nende kallutamine positiivsusele ei tohiks raske olla, 20% on negatiivsed ja nende suhtumise muutmine on tavaliselt väga raske.

Mäletan üht aastatetagust hetke, mil peale loengut õppejõuga tahvli ees seisime ja suhetest rääkisime. Tema sõnum oli lihtne, kuid tänu sellele, loengu teemast kaugel olnud vestlusele, avanes minu jaoks nii mitmeski mõttes hoopis teine maailm.

Võib-olla Sa tead seda tunnet, mis mõne inimesega suheldes Su sisse jääb. Justkui oleks midagi valest, kuigi tema käitumisest ja sõnadest seda välja lugeda ei õnnestu. Võtad julguse kokku ja küsid, kuid vastuseks järgneb tavaliselt, et kõik on korras. Teinekord nii ongi ja tema sees toimuv ei ole Sinuga kuidagi seotud, kuid see tunne Su sees elab edasi, järgmise ja ülejärgmise kontakti ajal veelgi süvenedes.

Intuitsioon on alati olnud rohkem naiste teema. Ses mõttes, et nad on selle tähele panemise, kuulamise ja järgimise osas hoopis osavamad. Võib-olla peangi olema tänulik just naisterahvastele oma elus, kes on oma teadmisi intuitsiooni osas ka minuga jaganud ja niiviisi aidanud omandada praktilisi õppetunde otse elust. Arvatavasti just tänu nendele sain võtta komplimendina ka terapeudi ütlust paar aastat tagasi, see puudutas enesega kontaktis olemist. Esmapilgul tundub justkui hoopis teine teema, kuid algas see siiski tähelepanelikest inimestest (loe: naisterahvastest) mu ümber, kes oma tähelepanekuid pelgalt enese teada ei jätnud ja minu sees toimuvale väga järjekindlalt, erinevaid küsimusi esitades, tähelepanu juhtisid, ühtlasi treenides mind sama ka teistes märkama.

Aastaid tagasi korjasin ühelt koolituselt üles lähenemise, et kui miski raiskab mu aega, raha või närve, siis PEAN sellega tegelema. Mitte alati ei ole see tegelemine õnnestunud, eriti kui tegemist inimestega. Usk, et inimesed on “ilusad ja head”, ähmastab nii mõnigi kord tegelikku pilti, muutes otsustamise keeruliseks. Ühelt poolt tahaks aidata, anda suhtele veel ühe võimaluse, kuid teiselt poolt segab see tunne (intuitsioon), mis korjab üles silmaga nähtamatu ja ütleb, et “aeg tuleb maha võtta”, ning lihtsalt vaadata, kuhu asi areneb.

  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s